Analýza trhu 21.3.2014

Poslední čtvrtletí roku 2013 a první čtvrtletí 2014 přinesly prolomení bariéry 170-175, o které jsme mluvili minule, a pokračování rostoucího trendu.

Březen 2014

Rozdíl oproti dřívějšku spočívá hlavně v tom, že nyní již nevidíme nepřerušovaně rostoucí trend s neustále klesající volatilitou, ale vidíme výrazně větší korekce (tři propady z léta 2013, o kterých jsme psali v minulém příspěvku, a nyní další propad na konci ledna 2014). To je pro můj styl obchodování velmi dobrá zpráva, protože při těchto propadech dochází k nárůstu strachu na trzích, a tím pádem i k nárůstu prémií, která získávám za vypisování opcí. Přesto ale růst stále pokračuje, takže opce bez problémů expirují.

Jediným problémem může být, jak správně načasovat vstup do takovéto hlubší korekce. Při posledním propadu v lednu se dalo nastoupit například na základě signálu, že korekce dosáhla až k supportu tvořenému předchozí známou rezistencí v oblasti 170-175.

Nyní se trh nachází v trošku nebezpečné fázi – sice prorazil poslední high a naznačuje směřování nahoru, na druhou stranu ale při obratu je nejbližší support až na 173, což je poměrně daleko a zhoršuje nám to poměr risk-reward-ratio.