Analýza trhu 20.11.2013

Konec léta a začátek podzimu byl na amerických trzích ve znamení cyklických výkyvů při zachování stále mírně rostoucího trendu.

Říjen 2014

Zajímavé bylo zejména kulaté dno v rozmezí 15.8.-6.9., které dávalo příležitost k otevření pozic pro spekulaci na další růst (ať už přímo na SPY nebo nepřímo přes call opce na VXX). Tento růst na sebe nenechal dlouho čekat.

Příležitost k otevření podobných pozic byla i 8.-9.11., obrat ale přišel poměrně náhle, takže bylo těžké předpokládat, jestli k dalšímu růstu dojde. Výhodou v tomto okamžiku byla výrazně vyšší implikovaná volatilita, takže kdo obchoduje na pokles volatility, mohl to vzít jako dobrou příležitost.

Pro výhled do budoucna lze říct pouze tolik, že trhy začínají ukazovat určitou nervozitu a po dlouhém a nepřerušovaném nárůstu jsme během léta a začátku podzimu byli svědky třech větších propadů. To může nasvědčovat blížícímu se obratu na trzích. Na druhou stranu, stále vidíme rostoucí vrcholy i dna, takže je stále poměrně pravděpodobné, že dojde k průrazu oblasti 170-175 a dalšímu pokračování dlouhodobého uptrendu.