Analýza trhu 18.8.2013

Od doby červencové expirace mého posledního obchodu, tedy poslední cca měsíc a půl, byly trhy z mého pohledu poměrně nezajímavé. SPY šel celou dobu nahoru nebo do strany, implikovaná volatilita se držela hluboko pod 15 %, VIX zrovna tak.

Stejně jako během května byla nejlepší strategie držet se stranou. Když jsou trhy tak vysoko a volatilita i opční prémia jsou tak nízko, člověk by při otevření kreditního opčního obchodu šel do kombinace nízkého potenciálu k zisku a vysokého rizika ztráty. To se částečně potvrdilo ve čtvrtek 15.8., kdy došlo k poměrně razatnímu propadu trhu a nárůstu volatility.

Srpen 2013

Obchody by byly problematické i z toho důvodu, že nejbližší support je velmi vzdálený – konkrétně na cca 156. Bylo by nutné volit strike ceny odpovídající tomuto supportu a při takové vzdálenosti by prémia byla mizivá. Od červencové expirace jsem tak žádný obchod neotevřel.

Nicméně nyní, po zmíněném propadu, se již situace začíná stávat o něco zajímavější. Stále ještě obchod neotvírám, protože je volatilita stále ještě příliš nízká, a navíc ani na SPY nenastal žádný krátkodobý signál k nákupu, ale budu teď nyní trhy sledovat ve větším detailu, protože by se mohla nějaká příhodná situace velmi brzy dostavit.

Je ovšem třeba zmínit, že veškeré spekulace na růst SPY je třeba provádět s rozmyslem, protože je z grafu patrné, že by SPY nyní mohl tvořit konsolidaci, která předchází strmým propadům. Jisté to samozřejmě není, ale nedivil bych se, kdyby to tak v horizontu 1-2 měsíců bylo.